Всеукраїнський науково-практичний інтернет-семінар «Інноваційний урок у професійно-теоретичній підготовці кваліфікованих робітників»

18 квітня 2019 року на базі ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» у м. Харків відбувся Всеукраїнський науково-практичний інтернет-семінар «Інноваційний урок у професійно-теоретичній підготовці кваліфікованих робітників», організаторами якого були кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДВНЗ «УМО» НАПН України, навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Харківській області, ДПТНЗ «Харківське вище професійне училище сфери послуг» м. Харкова.
Метою проведення заходу став обмін педагогічним досвідом щодо впровадження сучасних освітніх практик у професійно-теоретичну підготовку кваліфікованих робітників та створення інноваційного освітнього середовища закладу професійної (професійно-технічної) освіти.
Тематика питань науково-практичного семінару, що була рекомендована для обговорення:
• Концептуальні засади організації навчання за інноваційною моделлю.
• Інноваційний урок як сучасна форма професійно-теоретичної підготовки.
• Організаційно-методичні аспекти проведення інноваційних уроків теоретичного навчання.
• Інноваційне освітнє середовище закладів професійної (професійно-технічної) освіти.
• Сучасний навчально-методичний супровід професійно-теоретичної підготовки кваліфікованих робітників.
• Інноваційні технології навчання у професійно-теоретичній підготовці.
• Методика застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках теоретичного навчання.
У рамках проведення пленарного засідання конференції у режимі on-line було заслухано 12 доповідей, які були цікавими у науково-методичному та професійному сенсі.
У роботі пленарного засідання взяли участь більше 70 учасників із 10 областей України – Київської, Донецької, Дніпропетровської, Одеської, Чернігівської, Рівненської, Луганської, Херсонської, Житомирської, Харківської областей та м. Харкова.

Педагогічні працівники ДНЗ «Херсонське вище професійне училище ресторанного господарства» прийняли участь у пленарній частині семінару:

• Викладач предмета «Технологія приготування їжі з основами товарознавства» Малига А.О. виступила з доповіддю «Ігрові технології як засіб професійного навчання».

• Викладач предметів «Інформаційні технології», «Іноземна мова за професійним спрямуванням» Петрова К.В. з доповіддю «Досвід використання сервісів Google та хмарних технологій на уроках теоретичного навчання».