Історія нашого училища

У Херсоні за Указом його імператорської величності Олександра ІІ, була створена Херсонська реміснича управа, яка давала дозвіл і атестати на різні види ремісничої діяльності, в тому числі й майстрів “кулінарного ремесла”. Атестати видавали на певний вид діяльності тільки висококваліфікованим фахівцям, які кілька років пропрацювали підмайстер’ям під керівництвом досвідчених майстрів, які виконували роботи і здавали іспити з даного ремесла. Реміснича управа контролювала діяльність ремісника і мала право покарати за неякісну роботу, дискваліфікувати майстра і ліквідувати атестат без судового втручання.


Херсонська школа торгово-кулінарного учнівства відновила свою роботу, після звільнення території м.Херсона від німецько-фашистських загарбників, згідно наказу Міністерства торгівлі УРСР від 3 червня 1946 за №57 з 1 жовтня 1946 року. Херсонська школа торгово-кулінарного учнівства розміщувалася за адресою: УРСР, Херсонська область, м.Херсон, вул.Дзержинського, 13.

28 жовтня 1948 року Наказом Міністерства торгівлі СРСР №762 було затверджено статут учнівства.

Назви відділів навчального закладу і спеціальностей, професій, які готує навчальний заклад:

Назва професій Термін навчання
Продавець продтоварів 1 рік
Продавець промтоварів 1 рік
Кухар ІІ категорії 2 роки

На посаду директора призначено Паскін Олександру Костянтинівну 01 грудня 1949 р, яка 29.06.1939 року закінчила Харківський педінститут.
Заступник директора Ярмашук Валентина Миколаївна призначена на посаду 01.12.1951 р. Народилася в 1927 р, закінчила Львівський торгово-економічний інститут у 1950 р.

Стаття з газети “Наддніпрянська правда” №125 (16336) від 01 червня 1980 року.

Теоретичні заняття та дегустація в кухні-лабораторії училища.

Майстри в/н: Шахнюк Л.І., Щукіна В.В., Скрипник Є.В.

Майстри в/н Попутько К.М. та Клись Н.Г. з учнями на літній практиці.

Наші учениці (Широка Н.П. справа).

Учні з майстром в/н Головченко Л.А.